سوالات متداول

سوال: درباره روال برگزاری مسابقه و امتیازدهی سوالی دارم که پاسخ آن را بین «پاسخ به پرسش‌های متداول» پیدا نکردم. چطور سوالم را بپرسم؟
پاسخ: روی نماد دایره‌ای گفتگو در پایین صفحه بزنید و سوال‌تان را بنویسید. برای دریافت پاسخ کمی شکیبا باشید چون ممکن است پاسخ فوری دریافت نکنید. اما حتی اگر وب‌سایت را ببندید و بعدا دوباره به وب‌سایت برگردید می‌توانید سوال دیگری در ادامه سوالات قبلی‌تان بپرسید یا پاسخ‌هایی که در زمان آفلاین بودن به شما داده شده است را ببینید.

سوال: آیا حتما باید پاسخ مسابقات را از طریق پیامک ارسال کنیم؟
پاسخ: فعلا روال ارسال پاسخ مسابقات فقط از طریق پیامک به شماره ۳۰۰۰۷۲۲۵۲ است. تلاش داریم در آینده روال مناسب‌تری برای پاسخ‌دهی به شما معرفی کنیم.

سوال: نمی‌شود تمام پاسخ‌ها را در یک پیامک ارسال کنم؟
پاسخ: نخیر. هر پاسخ را باید در یک پیامک جداگانه بفرستید در غیر این صورت ممکن است از پیامک‌تان هیچ امتیازی نگیرید یا فقط امتیاز یکی از مسابقه‌ها را بگیرید.

سوال: آیا هر شرکت‌کننده باید حتما با یک خط تلفن همراه مجزا در مسابقات شرکت کند؟
پاسخ: بله فعلا روش شناسایی شرکت‌کنندگان، فقط از طریق شماره پیامک است. پس هر شرکت‌کننده باید با یک خط تلفن همراه مجزا پاسخ بفرستد که تا پایان مسابقات آن را تغییر ندهد. البته که نیازی به مالکیت خط نیست.

سوال: برای ارسال پاسخ سودوکوی ۶در۶ (کیدوکو) باید حتما پاسخ را به صورت یک عدد ۱۸رقمی بفرستیم؟
پاسخ: بله فقط یک عدد ۱۸رقمی، بدون هیچ توضیح و علامت اضافی(مثل اینتر، فاصله، نقطه، ویرگول و…)

سوال: برای مسابقاتی که باید واژه‌ای را به عنوان پاسخ بفرستم، احساس می‌کنم بیش از یک واژه وجود دارد که می‌تواند صحیح باشد. کدامیک از این واژه‌ها را ارسال کنم؟
پاسخ: تمام واژه‌هایی را که احساس می‌کنید درست هستند (هریک در یک پیامک جداگانه) ارسال کنید. با راهنمایی‌های بعدی مشخص می‌شود که کدام واژه مورد نظر بوده است ولی شما با این روش هیچ امتیازی از دست نخواهید داد.

سوال: شرکت‌کنندگان جدیدی که به دیرتر به این مسابقات پیوستند یا به هر دلیلی امتیاز مسابقات قبلی را از دست‌ داده‌اند، چطور امیدوارم باشند که جوایز نفیس بگیرند؟
پاسخ: روال مسابقات طوری مدیریت می‌شود که امتیازات به مرور زیادتر می‌شوند و مهلت شرکت در مسابقات کمتر می‌شود و مسابقات دشوارتر خواهدشد. با این شیوه، احتمال اینکه حرفه‌ای‌ها بتوانند به صدر‌جدول برسند و غیرحرفه‌ای‌ها از صدر جدول به پایین بیفتند بسیار زیاد است.

سوال: این مسابقات برای چه گروه سنی طراحی می‌شود؟
پاسخ: هدف این مسابقات، افزایش سرعت پردازش ذهن مخاطبان است و تنوع آن طوری طراحی شده است که برای تمام گروه‌های سنی کارایی داشته باشد. البته به مرور تعداد این مسابقات و فاصله برگزاری آنها کم خواهد شد تا هریک از افراد بتوانند در مسابقاتی که به سلیقه‌ی آن‌ها نزدیک‌تر استفاده کنند.